Skąd brać motywację do systematyczności i treningów? » Książka NO SWEAT - streszczenie

Jak systematycznie ćwiczyć, rozwijać swoje nawyki i skąd brać motywację do działania. Ta książka poparta licznymi badaniami pomoże Ci wreszcie zacząć systematycznie ćwiczyć, dbać o swoje zdrowie dzięki drobnym nawykom.

Skąd brać motywację do systematyczności i treningów? » Książka NO SWEAT - streszczenie

Książka M. Segar jest szczególnie dedykowana osobom, które chcą kłaść nacisk na obecność aktywności fizycznej w swoim życiu, jednak ciężko im się zmotywować i wytrwać w nawykach tej sfery. Wiedza podana w tej książce przyda Ci się również w innych sferach życia!

Dołącz do społeczności BookTube.pl, aby otrzymać wszystkie moje notatki z książek, które czytam.

POWÓD, BY ĆWICZYĆ

Twój motyw, przyczyna do rozpoczęcia aktywności fizycznej jest najważniejszy. Zły motyw ma fatalny wpływ na całą decyzję i budowanie nawyku. Nie chodzi jednak o sam cel, a o to, by był on odpowiednio nazwany, ważny jest konkret.

Robienie tego, co jest dla nas satysfakcjonujące to ogromna motywacja, zatem jak to przełożyć do ćwiczeń, a także innych sfer życia? Nie traktuj ćwiczeń jako obowiązek, a jako prezent dla siebie, jako coś, co sprawi, że będziemy od razu czuć się lepiej! Ćwicz dla siebie, nie dla innych! Ponadto pamiętaj, by nie nakładać na siebie za dużo od początku. Zacznij od spaceru, jednej pompki, kwadransa skakania na skakance… Jeśli powoli będziesz zwiększał trudność zadań, to łatwiej będzie Ci wytrwać w swoim postanowieniu.

LEPSZA MAŁA AKTYWNOŚĆ, NIŻ ŻADNA

Po jakim czasie wykonane przez Ciebie ćwiczenia akceptujesz jako wykonany trening? Przez ciągłe dążenie do perfekcyjności niestety możemy się demotywować. Pamiętaj, że każdy trening jest wartościowy, niezależnie od tego, czy trwa 20 czy 60 minut!

Ważne jest, by wytrwać w nawyku mimo codziennych turbulencji i spraw bieżących. Ponadto lekarze twierdzą, że dla zdrowia powinniśmy się ruszać codziennie przynajmniej 10 minut. Ale czy pomyślałeś o tym, nie jako o wygospodarowaniu 10 minut na ćwiczenia w ciągu dnia, a jako zebranie sumy naszej aktywności każdego dnia jako 10 minut? Nie chodzi też w tych 10 minutach o to, by się maksymalnie zmęczyć, a po prostu o jakąś aktywność, może to być jazda na rowerze, przysiady, etc. Zacznij od jednej pompki!

Dołącz do społeczności BookTube.pl, aby otrzymać wszystkie moje notatki z książek rozwojowych

⏱️ Zapisz się na bezpłatne szkolenie z ogarniania czasu!
Poznaj 4 rzeczy, które zaoszczędzą Ci ponad 20+ godzin tygodniowo!
60-minut samych konkretów
Znajdź czas na to co najważniejsze
Działaj skutecznie w życiu i biznesie

Zobacz więcej

Podcast / Blog