Najlepsze miejsce pracy? O kulturze organizacyjnej Netflixa » GDY REGUŁĄ JEST BRAK REGUŁ

Poznaj cenne wskazówki od firmy Netflix, które nie tylko pomogą Ci budować efektywny biznes, ale też rozwijać się w życiu prywatnym.

Najlepsze miejsce pracy? O kulturze organizacyjnej Netflixa » GDY REGUŁĄ JEST BRAK REGUŁ

Tym razem na tapet trafia książka, w której znany wszystkim Netflix mówi sam o tym, w jaki sposób osiągnął ten sukces, który teraz sami możemy obserwować. Dlaczego najlepsi pracownicy chcą pracować w Netflixie? Jest to związane z jego kulturą organizacyjną! Szef Netflixa stworzył w swojej firmie trzy podstawowe założenia, które miały pomóc w tworzeniu kultury firmy.

Dołącz do społeczności BookTube.pl, aby otrzymać wszystkie moje notatki z książek, które czytam.

Koncentracja talentów.

Głównym zadaniem dobrego lidera jest stworzenie przestrzeni rozwoju dla pracowników. Jednocześnie mierność nie może być przez nich akceptowana, ich obowiązkiem jest dbanie o wysoki poziom, ponieważ inni pracownicy obserwują ich podejście i od nich uczą się, na jakim poziomie mają wykonywać swoje obowiązki.

Dlatego jeśli lider pokazuje, że można nie podchodzić do czegoś w pełni swoich możliwości - pracownicy będą robić to samo. A to w Netflixie jest niedopuszczalne! Zatem jak przyciągać też te najlepsze talenty? Przede wszystkim płać najwyższe wynagrodzenia w branży.

Świetny pracownik jest wart więcej niż pracownik przeciętny. I nie mówimy tu nawet o pieniądzach, ale w ogóle o tym, co możemy pracownikowi zaproponować przy okazji pracy u nas. Netflix na przykład najlepsze warunki i najwyższe stawki kieruje do pracowników kreatywnych, ponieważ to od ich pomysłów zależy nieraz los całej firmy. Ponadto według Netflixa premie gorzej wpływają na kreatywność i sprawdzają się tylko do rutynowych zadań! Ponadto w tej firmie dostaniesz podwyżkę zanim o to poprosisz!

Szczerość.

W tym punkcie bardzo ważne jest mówienie tego, co się naprawdę uważa, oczywiście z dobrą intencją. Ważnym jest, by nie unikać konfliktów, mówić o innych to, co powiedziałoby się także tej osobie.

Ponadto, jeśli jesteś liderem, to gdy spotykasz się z jakąś skargą na pracownika, zapytaj tę osobę, która Ci o tym mówi, czy sama podjęła próbę rozmowy z tą osobą. Ponadto to właśnie milczenie na spotkaniach jest związane z brakiem lojalności i brakiem chęci pracy w danej firmie!

Przecież jeśli mamy spotkanie w danej firmie, to zarówno pomysły osiągające wielkie wyniki mogą być jeszcze lepiej rozwinięte dzięki obecności informacji zwrotnej. Nawet jeśli słuchanie uwag może nie być komfortowe w pierwszej chwili, to jednak w przyszłości poprawienie tych błędów może przynieść ogromne rezultaty.

Pamiętaj, że ważne w odpowiedniej informacji zwrotnej są dwie rzeczy: dobra intencja oraz praktyczny cel, czyli konkretne propozycje zmiany, w Twoim odczuciu, na lepsze. Pamiętaj także, że gdy to ty otrzymujesz informację zwrotną, to za nią podziękuj!

Dołącz do społeczności BookTube.pl, aby otrzymać wszystkie moje notatki z książek rozwojowych

📚 Odbierz dostęp do Booktube.pl na 14 dni za free!
Poznawaj najciekawsze książki biznesowe w 15 minut i zmieniaj swoje życie!
Ponad 70+ książek czeka na Ciebie
2 nowe streszczenia co miesiąc
3 kursy online w bonusie!

Zobacz więcej

Podcast / Blog