Zamień ten tekst na URL Webhooka

Streszczenia książek
|
6/8/23

Jak nie bać się budowania MARKI OSOBISTEJ w internecie? » SHOW YOUR WORK (streszczenie Austin Kleon)

Ta książka jest idealna dla osób, które chcą pokazać się w mediach społecznościowych, swoją twórczość, pracę i budować markę osobistą.

Jak nie bać się budowania MARKI OSOBISTEJ w internecie? » SHOW YOUR WORK (streszczenie Austin Kleon)

Ta książka jest idealna dla osób, które chcą pokazać się w mediach społecznościowych, a nawet nie tyle siebie, co swoją twórczość, pracę i budować markę osobistą. “Show Your Work” to zestaw wskazówek, które pozwolą Ci zrobić to skutecznie i od zaraz!

Dołącz do społeczności BookTube.pl, aby otrzymać wszystkie moje notatki z książek, które czytam.

Zobacz video:

Nie musisz być geniuszem

Pierwsza wskazówka z książki mówi o tym, że często mamy błędne myślenie związane z tym, że musimy być w czymś ekspertem, by zabrać głos lub pokazać to, co tworzymy. Wcale nie! To tylko blokada, którą sami sobie narzucamy, a przez którą nie możemy ruszyć z miejsca. Tak naprawdę wystarczy, że będziesz dzielił się tym, co wiesz i tym, nad czym pracujesz już teraz! Samo to może inspirować ludzi do działania i próby dojścia do tego miejsca,  którym ty już jesteś! Nie musisz być ekspertem, wystarczy, że jesteś o krok dalej, niż Twoi widzowie.

Dobrze, że nie jesteś ekspertem

Plusem tego, że rozpocząłeś jako amator pokazuje, że nie masz ślepych, wyuczonych schematów, które często mają osoby obecne już od dawna w danej branży. Dzięki niebyciu ekspertem wchodzisz w krąg tematyczny z świeżością i nową energią, ponadto często świat zmienia się tak szybko, że to ty właśnie możesz mieć zaktualizowany, świeższy pogląd na wiele kwestii. Ponadto nie jesteś podatny na klątwę wiedzy, czyli myślenie, że wszystko jest dla Ciebie oczywiste, skoro tak długo siedzisz w danym temacie. Dzięki temu możesz starać się pokazywać proces docierania do eksperckości.

Każdy zaczynał od zera

Poświęć czas, by zapoznać się z życiorysami ludzi, którzy coś osiągnęli w swoim życiu. Dlaczego? Bo w każdym życiorysie osoby sukcesu znajdziemy ten sam schemat - każda z nich zaczynała jako amator. Często zapominamy, że sukces nie jest osiągany z dnia na dzień, że nie jest otrzymywany tak po prostu. To “ćwiczenie” pomoże nam zauważyć, jak jest naprawdę i nawet zmotywować nas do działania.

Dokumentuj proces

Jedna z najbardziej konkretnych wskazówek w książce. Ważne jest, by cały czas pokazywać swój proces doskonalenia. Z jednej strony jest to rodzaj pamiątki czy “dowodów” na Twoje dochodzenie do eksperckości, ale też szansa dla Twojej społeczności, by mogła współuczestniczyć w tym procesie.

Dołącz do społeczności BookTube.pl, aby otrzymać wszystkie moje notatki z książek rozwojowych