Działaj nieszablonowo! » Książka REWORK (streszczenie)

Jak zbudować swój biznes łamiąc dotychczasowe schematy myślenia? Jak w oryginalny sposób podejść do tematu rozwoju biznesu? Jak prześcignąć konkurencję w nieszablonowy sposób działania?

Działaj nieszablonowo! » Książka REWORK (streszczenie)

Jak skutecznie prowadzić swój biznes zmieniając sposób myślenia, jaki mieliśmy do tej pory. Mamy tutaj bardzo wiele ciekawych i praktycznych rad, które kwestionują dotychczasowy sposób myślenia, ale jak najbardziej można je zastosować od zaraz!

Dołącz do społeczności BookTube.pl, aby otrzymać wszystkie moje notatki z książek, które czytam.

1. Nie sugeruj się motywacyjnym środowiskiem mówiącym, że warto popełniać błędy.

Autorzy mówią coś całkowicie innego! Lepiej, niż uczyć się na swoich błędach - ucz się na swoich sukcesach! A jeśli chodzi o błędy, cóż… lepiej ucz się na błędach innych, niż na swoich!

2. Nie planuj, a działaj!

Rzeczywistość jest zbyt zmienna, by przewidzieć najbliższy tydzień, nie mówiąc już o dalszym czasie. Ogromnym błędem jest ślepe trzymanie się wysnutych planów, które mogą okazać się bardzo nieadekwatne! Zamiast planowania dalekosiężnego zróbmy sobie plan na następny dzień. Nie traćmy energii na snucie domysłów, które mogą nas tylko blokować.

3. Weź sprawy w swoje ręce.

Szukając produktu czy inspiracji zastanów się, co jest dla Ciebie aktualną potrzebą? Nie czekaj, aż ktoś inny ją spełni, nie czekaj, aż coś może się wydarzy. Jeśli masz konkretny plan lub wiesz, czego potrzebujesz - po prostu zacznij działać.

4. Nie tłumacz się brakiem czasu.

Mówiąc “nie mam na to czasu” tak naprawdę komunikujemy, że dana kwestia nie jest dla nas priorytetem. Pomyśl, co jest Twoim priorytetem i zorganizuj swoją przestrzeń pod to, by był one realizowane.

5. Bądź odważny w swoich poglądach.

Miej swoje wartości, wyrażaj je i nie bój się iść wiernie za nimi. Dzięki temu sam będziesz czuł się szczęśliwy, bo działasz w zgodzie z sobą, ale także zainspirujesz i przyciągniesz do siebie innych.

6. Czy naprawdę tego potrzebujesz?

Jako ludzie jesteśmy ogromnie zachłanni. Czy naprawdę potrzebujesz tych wszystkich przedmiotów, które mogą być tak naprawdę zachciankami, a nie realną potrzebą? Koszty spowalniają rozwój Twojego biznesu.

7. Im mniej, tym więcej… kreatywności!

Wyjątkowe rozwiązania najczęściej pojawiają się w momencie, gdy mamy jakiś brak i musimy szybko to nadrobić. Korzystaj zatem z takiej możliwości działania! Wykorzystaj wszelkie niedobory na rozwój kreatywności, np. jeśli nie masz środków na reklamę - spróbuj stworzyć niskobudżetową formę dotarcia do klienta.

8. Mniej znaczy lepiej.

Zbyt duża ilość pomysłów, ambicji może być tak naprawdę przeszkodą. Zbyt dużo opcji, zbyt wielki wybór może powodować przytłoczenie, ale także zbyt częste zmiany kontekstów i chaos. Czasem warto skupić się na kilku (lub nawet jednej) opcji działalności, by później, z czasem, sukcesywnie poszerzać swój wachlarz usług.

9. Zacznij od epicentrum.

Epicentrum to to, co najważniejsze, to, co musi zostać wykonane. Prawdopodobnie jest to związane z Twoim produktem, któremu warto poświęcić najwięcej uwagi. Pomocnym może być pytanie, czy bez tego czegoś dalej jesteś w stanie prowadzić swój biznes?

10. Ignoruj szczegóły.

Skup się na kamieniach milowych i staraj się unikać dygresji.

Dołącz do społeczności BookTube.pl, aby otrzymać wszystkie moje notatki z książek rozwojowych

⏱️ Zapisz się na bezpłatne szkolenie z ogarniania czasu!
Poznaj 4 rzeczy, które zaoszczędzą Ci ponad 20+ godzin tygodniowo!
60-minut samych konkretów
Znajdź czas na to co najważniejsze
Działaj skutecznie w życiu i biznesie

Zobacz więcej

Podcast / Blog