6 nawyków ludzi sukcesu » HIGH PERFORMANCE HABITS (Brendon Burchard) - streszczenie

Przejdź, razem ze mną, przez 6 konkretnych nawyków, które doprowadziły ludzi sukcesu do celu. Pomogą Ci one zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Zacznij działać bardziej efektywnie już dziś!

6 nawyków ludzi sukcesu » HIGH PERFORMANCE HABITS (Brendon Burchard) - streszczenie

Czy interesuje Cię jakie 6 nawyków ma największy wpływ na sukces zawodowy i prywatny? Możesz dowiedzieć się tego dzięki temu wpisowi lub obejrzeniu filmiku powyżej! Autor “High Performance Habits” pokazuje nam, jakich nawyków przestrzegają osoby, które osiągnęły wyjątkowo duży sukces w swoim życiu zawodowym i prywatnym.

Dołącz do społeczności BookTube.pl, aby otrzymać wszystkie moje notatki z książek, które czytam.

CIĄGŁE SZUKANIE JASNOŚCI

Ciągłe zadawanie sobie pytań. Kim jestem? Co chcę osiągnąć w życiu? Jakie są moje mocne i słabe strony? Jakimi wartościami się kieruję? Jaką mam wizję swojego życia, przyszłości? To są pytania, które ciągle przewijają się w umyśle osób z sukcesami. Jeśli nie wiemy dokąd chcemy dojść i jakie mamy cele, to logicznym jest, że ciężko nam będzie osiągnąć cel, którego nie znamy.

Dzięki temu poszukiwaniu siebie jesteśmy w stanie dokonywać lepszych wyborów i planować każdy pojedynczy dzień. Co ciekawe ludzie sukcesu nie czekają na “Nowy Rok”, by rozpocząć osiąganie jakiegoś celu. Oni stale robią okresowy przegląd (tygodnia, miesiąca, kwartału) i wyznaczają sobie mniejsze lub większe cele na dany okres. Zapytaj  samego siebie, co możesz zrobić w ciągu tych 24 godzin, by być bliżej swojego celu?

4 SFERY JASNOŚCI

Są cztery sfery, w których powinniśmy szukać tej jasności w naszym życiu. Pierwsza sfera, to sfera ja. Tutaj  zastanawiamy się nad tym, jakie mamy talenty, mocne strony, które możemy rozwijać. Jeśli przyjrzymy się kalendarzom osób, które osiągnęły sukces, to zauważymy, że nie są one tylko pełne pracy i zadań do wykonania, ale także czasem, który poświęcają na rozwój.

Druga jest sfera społeczna. Tutaj mamy pytanie o to, z kim chcesz spędzić życie, kim chcesz się otaczać, co chcesz wnieść do życia innych. Kolejną kwestią jest pytanie, co chcesz dać światu? Z wiedzą, jakie masz talenty i co chcesz rozwijać ustal, co chcesz po sobie zostawić światu. W ten sposób możemy uniknąć rozproszeń na drodze do celu.

CIĄGŁE GENEROWANIE ENERGII

Cokolwiek robimy w życiu - potrzebujemy do tego energii. Nasza energia w ciągu dnia spada, ale ludzie sukcesu pod koniec dnia wcale nie są zmęczeni! Jak to możliwe? Wykorzystują każdą zmianę kontekstu, między jednym a drugim zadaniem na krótką regenerację. W praktyce nie traktują pracy jako jednego wielkiego bloku czasu, a pojedyncze bloki działań, między którymi ich przerwy polegają na byciu obecnym tu i teraz, zastanowienie się nad zadaniem (co chcemy poprzez nie uzyskać, a także pozytywnie do tego zadania się nastawić. Ważnym też mogą być przekąski ruchowe, czyli małe aktywności w ciągu dnia, dzięki którym możemy na nowo się pobudzić.

Dołącz do społeczności BookTube.pl, aby otrzymać wszystkie moje notatki z książek rozwojowych

⏱️ Zapisz się na bezpłatne szkolenie z ogarniania czasu!
Poznaj 4 rzeczy, które zaoszczędzą Ci ponad 20+ godzin tygodniowo!
60-minut samych konkretów
Znajdź czas na to co najważniejsze
Działaj skutecznie w życiu i biznesie

Zobacz więcej

Podcast / Blog